V srdci horskej krajiny Vysokých Tatier sa nachádza Starý Smokovec, malebná horská osada obklopená nádherou prírody a fascinujúcimi panorámami tatranských štítov s dominantou Slavkovským štítom. Okrem svojej krásy a výnimočnej horskej klímy sa Starý Smokovec môže pochváliť aj jedným unikátnym pokladom – prameňom Smokovecká kyselka.

Smokovecká kyselka je zdrojom minerálnej vody s jedinečnými liečivými vlastnosťami. Táto pramenitá voda bohatá na minerály a stopové prvky, vzniká pod zemou v hĺbke niekoľkých kilometrov. Vďaka geologickej štruktúre Tatier sa voda obohacuje o vzácne minerály, ktoré jej dodávajú charakteristickú chuť a liečivé účinky.

Tatranská príroda si zachovala svoju čistotu a jedinečnú biodiverzitu, čo sa prejavuje aj vo vode prameňa Smokovecká kyselka. Tá je čírou a bezfarebnou, a jej osviežujúca chuť je pre mnohých návštevníkov lákadlom samotným. Okrem príjemného občerstvenia v horúcich letných dňoch však má táto minerálna voda aj mnohé zdravotné výhody. Dlhodobé pitie kyselky má blahodarné účinky na tráviaci systém, podporuje trávenie a detoxikáciu organizmu. Je tiež bohatá na minerály, ako napríklad horčík, vápnik, draslík a železo, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu organizmu a celkovému zdraviu.

Skrytý poklad Starého Smokovca  

Prameň Smokovecká kyselka si zachováva svoju popularitu už storočia. Liečivé účinky vody z tohto prameňa boli objavené už v 19. storočí a odvtedy si našli miesto v tradičnej kúpeľnej liečbe. Dnes je táto minerálna voda dostupná nielen v miestnych reštauráciách a kaviarňach, ale aj vo fľašiach na odber, aby si ju návštevníci mohli vychutnať a využiť jej prospešné účinky aj doma.

Ak sa rozhodnete navštíviť Starý Smokovec, nezabudnite ochutnať prameň Smokovecká kyselka.

Okolie prameňa Smokovecká kyselka je jedinečným a prírodným prostredím. Miesto ponúka návštevníkom nielen zážitok z ochutnávania minerálnej vody, ale aj možnosť preskúmať okolitú prírodu. Iba na skok od prameňa Smokoveckej kyselky sa nachádza chodník na Peknú vyhliadku, kde si vychutnáte úchvatné výhľady do doliny i na Slavkovský štít.

Pre milovníkov turistiky a prechádzok je okolie prameňa Smokovecká kyselka rajom. Sú tu dostupné rôzne turistické trasy a chodníky, ktoré vás zavedú do nádherných scenérií Tatranskej prírody. Môžete sa vybrať na krátku prechádzku okolo prameňa alebo si zvoliť náročnejšie túry vedúce k okolitým vrcholom a horským chatám.

Okolie prameňa ponúka tiež rôzne atrakcie a aktivity pre návštevníkov. Môžete si vychutnať jazdu na zubačke, ktorá vás zavedie na Hrebienok, kde budete mať úžasný výhľad nielen na Tatry. Ďalšou populárnou aktivitou je cyklistika a horská turistika, ktoré vám umožnia objaviť krásy okolia vlastnými silami.

Pre tých, ktorí preferujú relaxáciu a oddych, sú v okolí prameňa dostupné wellness a kúpeľné služby. Môžete si dopriať príjemné liečebné procedúry alebo si užiť relax aj s výhľadom na vrcholky Tatier.