Vianočné trhy v Tatranskej Lomnici

Zažite kúzlo vianočného času vo Vysokých Tatrách. I táto vianočná sezóna prináša so sebou niečo nesmierne špeciálne. Všetko je osvetlené tisíckami svetielok, vôňa tradičných jedál a medoviny sa nesie vzduchom a ľudia sa snažia nájsť ten najkrajší darček pre svojich blízkych. V Tatranskej Lomnici, krásnej horskej osade v srdci Vysokých Tatier vianočná atmosféra dosahuje svoj vrchol na tradičných Vianočných trhoch.

Každý rok sa Tatranská Lomnica stáva miestom, kde sa stretávajú domáci obyvatelia, turisti a návštevníci Tatier, aby zažili čaro Vianoc. Trhy sú obklopené nádherným výhľadom na Lomnický štít, čo dáva tomuto miestu a podujatiu jedinečnú atmosféru. Veríme, že i tento rok s peknou snehovou nádielkou.

Vianočné stánky budú otvorené od 1.12. do 17.12.2023, každý piatok až nedeľu, v čase od 12:00 do 21:00 hod. pred Hotelom Lomnica.

Trhy v Tatranskej Lomnici sú bohaté na tradičné slovenské vianočné remeslá. Návštevníci tu môžu objavovať rôzne ručne vyrobené výrobky, ako sú drevené hračky, sviečky, šperky a krásne výrobky z vlny a kože. Nič nie je lepšie, než objaviť darček, ktorý bol vyrobený s láskou a starostlivosťou.

Tešiť sa môžete i na ukážky z tvorby zručných remeselníkov z regiónu.

Samozrejme žiadne vianočné trhy by neboli kompletné bez lahodných jedál a nápojov. Návštevníci si môžu vychutnať jedlá zo špeciálneho Foodcar menu. Pre tých, čo milujú vianočný punč či varené vínko máme dobrú správu, pristavené budú obľúbené autíčka Hey You s bohatou ponukou všakovakých sviatočných špecialít.

Nechýba tu ani bohatý kultúrny program, ktorý zahŕňa vystúpenia hudobných skupín a umelcov.

Kultúrny program Vianočných trhov 2023

1.12.2023 o 17:00 hod. – Martin Guček a jeho saxofón

2.12.2023 o 16:00 hod. – Voising – slovenská a´capella skupina

8.12.2023 o 16:00 hod. – Základná umelecká škola Svit a Nikola Remeňová

9.12.2023 o 16:00 hod. – La Speranza – ženské komorné zoskupenie s hudobnými nástrojmi

15.12.2023 o 16:00 hod. – Súkromná Základná umelecká škola Fantázia

16.12.2023 o 16:00 hod. – Ivan Ožvát – emeritný sólista opery SND

Vianočné trhy v Tatranskej Lomnici sú tým pravým miestom, kde môžete nájsť všetko, čo je esenciou na vytvorenie tej pravej vianočnej atmosféry. Trhy sa otvárajú začiatkom decembra, dňa 1.12. a trvajú až do 17.12. 2023, čo dáva dostatok času na to, aby ste si užili túto výnimočnú atmosféru s rodinou i priateľmi.

Ak plánujete sviatky v Tatranskej Lomnici, nezabudnite si vychutnať tento tradičný kúsok slovenskej kultúry. Zažijete nezabudnuteľné chvíle v jednom z najkrajších kútov Vysokých Tatier. Vianočné trhy v Tatranskej Lomnici vás nadchnú a prinesú do srdca čaro Vianoc.