Tatranský Bedeker

Známe mesto pod Tatrami opäť ožije remeslami i folklórom, tento rok je to už XXXI. ročník.  Počas dní 7. až 9. júla sa Kežmarok premení na jedinečný festivalový areál, kde sa predstavia ľudové súbory, remeselníci a ľudoví tvorcovia zo Slovenska i zahraničia.

31. ročník Festivalu EĽRO

Históriu, cechové zvyky a rytierske súboje priblížia návštevníkom divadelné súbory, skupiny historického šarmu a bojového umenia. Pripravený je aj zaujímavý sprievodný program pre všetky vekové kategórie.

Tatranský Bedeker

Expozície Kežmarského hradu sú v čase konania Festivalu EĽRO návštevníkom prístupné bez obmedzení a sprievodu lektora. Avšak tento rok v nich okrem exponátov nájdete aj Živé sochy, v podaní BIG NAMES, ktoré poznáte z Československo má talent a tie bez slov vyrozprávajú príbehy a legendy, ktoré sú ukryté medzi hradnými múrmi.

EĽRO Kežmarok. 07. – 09.07.2023

Festivalové večery budú už tradične patriť programu zloženého z hudobných vystúpení slovenských aj českých interpretov, medzi nimi Štefan Štec, Sima, Monika Bagárová, No Name a The Backwards. Súčasťou festivalu sú aj rôzne sprievodné podujatia ako Krvavé dejiny, živé sochy, vyhliadkový let vrtuľníkom a jazda automobilovými veteránmi.

S PAPAGÁJOM NA EĽRO

Tento ročník bude aj doprava na EĽRO jedinečná. Klub železničných historických vozidiel Poprad pozýva odviesť sa v sobotu 8. júla 2023 na trase Poprad-Tatry – Kežmarok a späť vlakom ťahaným parnou lokomotívou 477.013 – PAPAGÁJ. Jazdy sa konajú špeciálne v rámci 31. ročníka Európskych ľudových remesiel v Kežmarku.

Tatranský Bedeker