Od 5. do 8. júna 2024 sa mesto Poprad premení na centrum talianskej kultúry a gastronómie vďaka festivalu Viva Italia. Toto podujatie, ktoré sa stalo najväčším talianskym gastronomickým a kultúrnym festivalom na Slovensku, sľubuje návštevníkom bohatý program plný chutí, vôní a kultúrnych zážitkov priamo z Talianska.

O Festivale Viva Italia

Festival Viva Italia nie je len o jedle a pití, ale predstavuje komplexnú platformu, ktorá podporuje medzinárodné výmeny na všetkých úrovniach. Tento festival je podporovaný najvýznamnejšími talianskymi a slovenskými inštitúciami, vrátane Veľvyslanectva Talianska v Bratislave, Taliansko-slovenskej obchodnej komory, Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ríme, Konzulátu SR v Miláne, Prešovského samosprávneho kraja a mesta Poprad, ktoré je zároveň spoluorganizátorom podujatia.

Čo môžete očakávať

V priebehu štyroch dní sa Poprad stane miestom, kde sa stretnú milovníci talianskej kuchyne, vína, hudby a umenia. Festival ponúkne návštevníkom možnosť ochutnať autentické talianske jedlá pripravované renomovanými kuchármi, vrátane tradičných talianskych cestovín, pizze, syrov, údenín a sladkostí. Okrem gastronomických zážitkov budú na programe aj rôzne kultúrne podujatia, ako sú koncerty, divadelné predstavenia, umelecké výstavy a workshopy.

Podpora medzinárodných vzťahov

Viva Italia slúži ako dôležitá platforma pre posilnenie slovensko-talianskych vzťahov. Podujatie vytvára priestor pre obchodné a kultúrne výmeny, podporuje spoluprácu medzi podnikmi a inštitúciami a umožňuje návštevníkom zo Slovenska a Talianska lepšie sa spoznať a porozumieť si.

Festival každoročne priláka tisíce návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín, čím prispieva k propagácii mesta Poprad ako významného centra kultúrneho a spoločenského diania.

Prečo navštíviť Viva Italia

Ak milujete taliansku kultúru, jedlo a umenie, festival Viva Italia je pre vás ideálnym miestom. Príďte a zažite autentickú taliansku atmosféru priamo v srdci Slovenska. Či už ste gurmán, milovník hudby alebo umenia, v Poprade nájdete to, čo hľadáte. Nechajte sa uniesť vôňami a chuťami Talianska, spoznajte nových ľudí a užite si jedinečný festival, ktorý spája dve kultúry do jedného nezabudnuteľného zážitku.

Festival Viva Italia v Poprade je oslavou talianskeho dedičstva a jedinečnou príležitosťou zažiť kúsok Talianska priamo na Slovensku. Nechajte sa pozvať a užite si dni plné radosti, dobrého jedla a kultúry.