Tatranský Vínny Festival

Starý Smokovec, jedna z najmalebnejších horských osád v Tatrách sa 15. júna 2024 premení na raj pre milovníkov vína. Od 12:00 do 20:00 hod. sa tu uskutoční Tatranský Vínny Festival, ktorý ponúka jedinečnú príležitosť ochutnať až 250 druhov vína od 30 renomovaných slovenských vinárstiev. Okrem toho bude možnosť spoznať aj výnimočné vína zo zahraničia, ktoré prinesie jedna distribučná spoločnosť.

Tento festival je skvelou príležitosťou nielen pre vinárov a znalcov vína, ale aj pre tých, ktorí sa chcú naučiť viac o vínnej kultúre a rozšíriť svoje chuťové obzory. Návštevníci sa môžu tešiť na široký výber bielych, červených a ružových vín, ako aj na špeciálne odrody, ktoré sa bežne v obchodoch nevyskytujú.

Tatranský Vínny Festival opäť prichádza do Starého Smokovca. Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska aj zo sveta! Nechajte svoju dušu pohladiť lahodným mokom. zažite stretnutia s írečitými vinármi.

Cena vstupného je 39 Eur, čo zahŕňa dva kupóny na nákup vína v hodnote 10 Eur. Tieto kupóny umožnia návštevníkom zakúpiť si fľaše svojich obľúbených vín priamo na mieste a vziať si ich domov ako spomienku na túto výnimočnú udalosť.

Festival sa bude konať v Starom a Novom Smokovci, kde okrem degustácie vína budú pre návštevníkov pripravené aj rôzne sprievodné podujatia. Na programe sú neformálne debaty o víne, o správnom servírovaní a párovaní vín s jedlom, ako aj živá hudba, ktorá dotvorí atmosféru tohto výnimočného podujatia.

Organizátori festivalu veria, že táto udalosť prinesie návštevníkom nielen gastronomický, ale aj kultúrny zážitok, a že sa stane tradičnou súčasťou tatranského kalendára.

Nenechajte si ujsť Tatranský Vínny Festival, príďte do Starého Smokovca a vychutnajte si to najlepšie, čo slovenské a svetové vinárstva ponúkajú. Tento deň bude oslavou chuti, vôní a priateľskej atmosféry v nádhernom prostredí našich veľhôr. Vidíme sa 15. júna!