Užite si rýdzo slovenské a prudko jedlé lahôdky v príjemnom tatranskom prostredí. Slowenská reštaurácia v Starom Smokovci vás zláka nielen štýlovým interiérom inšpirovaným prácou architekta Tatier – Gedeona Majunkeho, ale predovšetkým lákavou kuchyňou.

Vychutnáte si ryby z Novej Lesnej, bravčové z Tvarožnej, hovädzie z Važca, mäsové výrobky z Hranovnice, bryndzu a syry z Východnej. Všetky suroviny na tanieroch i nápoje v pohároch majú domáci pôvod. V   kuchyni nepoznajú polotovary, pretože majú talent na domáce pirohy, šúľance i voňavý chlieb.

Slowenská reštaurácia Starý Smokovec v sebe skrýva aj netradičné prekvapenia. Pre labužníkov si pripravili mäsiareň, z ktorej vám prichystajú lahôdky k pivku a podľa chuti aj na cestu domov. Nájdete tu i unikátny borovičkový bar, v ktorom na vás čaká až 30 druhov tohto tradičného alkoholu.

Tradične slowenská

Kultúrna predspisovná slovenčina bol kultúrny jazyk používaný na Slovensku od vrcholného stredoveku do konca 18. storočia. V písanej forme sa realizovala v zásade v troch variantoch, ktoré odrážali jazykové zvláštnosti troch hlavných areálov slovenských nárečí. Jedným zo zaujímavých znakov všetkých foriem kultúrnej slovenčiny bolo používanie písmena “W” namiesto “V”. Odtiaľ pramení inšpirácia pri tvorbe logotypu.

Nájdete tu aj unikátny borovičkový bar, v ktorom na vás čaká až 30 druhov tohto alkoholu.

Nadčasový a priestranný salónik inšpirovaný, rovnako ako interiér reštaurácie, prácou architekta Tatier – Gedeona Majunkeho, je ideálnym miestom pre konanie rôznych spoločenských akcií v srdci Vysokých Tatier. Firemné či rodinné slávnostné udalosti, budú v atmosfére salónika v spojení s netradične tradičnou kuchyňou a profesionálnou obsluhou jedinečným a príjemným zážitkom. Slowenský salónik s kapacitou 25 osôb má moderné technické vybavenie (WiFi, širokouhlý televízor, ozvučenie), klimatizáciu a prístup do detského kútika či jedinečného borovičkového baru.

Slowenská špajza

Slowenská špajza vám ponúka pestrú zásobu remeselných potravín, precízne vybraných s ohľadom na ich chuť, pôvod a spracovanie. Potraviny a výrobky od malých slovenských výrobcov spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu, so zárukou pôvodu. Sortiment potravín sa mení podľa aktuálnej sezónnej ponuky našich dodávateľov. Odneste si zo srdca Vysokých Tatier suvenír na zjedenie, alebo ochutnajte poklady Slowenskej špajze priamo v našej reštaurácii.