Pozývame Vás na výstavu „5 ELEMENTOV LÁSKY“, ktorá je do 18.6.2023 prístupná v jedinečnom priestore historickej Vily Flóra, vo Vysokých Tatrách. Vernisáž výstavy sa uskutočnila v príznačnom termíne 5.5.2023, v piatok, o 5.hodine popoludní.

Konceptom výstavy je LÁSKA a to láska s rôznymi prívlastkami, tak ako to prináša sám život. Výstava spája magických 5 slovenských výtvarníkov: Andrej Augustín, Martin Augustín, Melita Gwerková, Peter Kľúčik a Katarína Vavrová. Pred očami diváka sa v jednom výstavnom priestore takto spolu stretnú autori po prvýkrát. Môžeme povedať, že prepojením medzi ich tvorbou je práve láska, ktorá presahuje všetky umelecké prístupy.

Výtvarník Martin Augustín predstaví nadprirodzenú lásku plnú harmónie – ÉTERICKÚ.  Jedinečne ESTETICKÁ je láska krásy detailov v podaní autorky Kataríny Vavrovej. EZOTERICKÁ láska MELITY GWERKOVEJ naplní vnútorným pokojom a harmóniou i mimo rámec bežného vnímania sveta. Láska je však i EXOTICKÁ, v silnom spojení s prírodou v dielach Petra Kľúčika. Výraznými gestami, farbami a intenzívnymi emóciami predstaví Andrej Augustín lásku EXPRESÍVNU.

5 elementov lásky s láskou v Tatrách

Príznačné je, že i výstava vznikla práve vďaka láske a to láske k výtvarnému umeniu. Diela autorov pochádzajú zo súkromnej zbierky zberateľov slovenského výtvarného umenia – manželov z Tatier. A tu sa kruh lásky uzatvára. Je zrejmé, že ich zberateľská láska k výtvarnému umeniu je aj vášňou, ktorá ich spája. A druhou vášňou sú Vysoké Tatry. Preto nie je náhoda, že sa diela predstavujú priamo pod láskavým dohľadom Slavkovského štítu, v Starom Smokovci, vo Vile Flóra.

Máte chuť zažiť 5 elementov lásky? Na jedinečnej výstave sa predstaví LÁSKA Éterická, Estetická, Ezoterická, Exotická i Expresívna.

Vystavená zbierka v počte 44 diel mapuje obdobie ostatných 15 rokov, diela výtvarníkov sa datujú od roku 2008. Samotná zbierka i výstava je výpoveďou lásky k umeniu i vzťahu k samotným umelcom, ktorých manželia nielen cez ich diela dôverne poznajú, čo sa odráža i na výbere umeleckých diel. Ako dodali, ide o „creme de la creme“ tvorby jednotlivých autorov, „podoby lásky pretavené do umenia“.

Viac informácií o dielach a autoroch nájdete na webe galérie výtvarného umenia GOLD FRAME GALLERY.