Poznáte Hrebienok? A Hrebienok resort? Ak ešte nie, určite odporúčame návštevu tohto unikátneho miesta, ktoré je nielen architektonickým skvostom, ale aj miestom oddychu a zážitkov v Starom Smokovci.

Neváhajte a vychutnajte si chvíle oddychu v štýlovom wellness centre v Hrebienok Resort. Príjemné osvieženie a to správne miesto pre relax ponúka saunový svet, kde nájdete fínsku saunu, infrasaunu a  parnú bylinkovú saunu. Zrelaxujte i vo vírivej vani s jedinečnou atmosférou. Oddych si doprajte i v luxusnom tepidáriu.

Ak milujete saunovanie tak ste vo Wellness Hrebienok rezort na správnom mieste. Blahodarné účinky sauny na telo i myseľ sa dostavia takmer okamžite. Je vedecky dokázané, že zvýšené teplo pri saunovaní vedie k lepšiemu prekrveniu organizmu a tým aj k zlepšeniu pohyblivosti svalstva a kĺbov.

Oddychujte štýlovo vo wellness pod Hrebienkom

Vychutnáte si tri druhy sáun:

FÍNSKA SAUNA

Inak nazývaná i suchá sauna má priemernú teplotu cca 100°C. Jedna návšteva by mala trvať 3 x 15 minút, s ochladením medzi cyklami. K oddychu napomôže i svetelná terapia, farebné podsvietenie sauny lahodí oku a podporuje čistý dizajn.

Doprajte si čas pre seba a oddychujte v luxusnom wellness

INFRASAUNA

Účinok infrasauny pozostáva v pôsobení infračerveného žiarenia, ktorá prehreje telo až do hĺbky 4 cm. Priemerná teplota 45°C zlepšuje prekrvenie pokožky a prispieva k posilneniu imunity. Terapia svetlom aj v tejto saune je príjemným bonusom k pozitívnym účinkom.

PARNÁ BYLINKOVÁ SAUNA

Patrí medzi najobľúbenejšie sauny. Jej priemerná teplota dosahuje od 37 do 45°C. Vlhkosť 100 % je zárukou správneho parného saunovania. Teplá para sa obohacuje o jemné vonné esencie, ktorých inhalácia blahodárne pôsobí na dýchacie cesty a telo. Odporúčaný pobyt v parnej saune je cca 15 – 20 minút.

VÍRIVÁ VAŇA

Unavené telo, stuhnutá šija či boľavý chrbát – to všetko vyrieši pobyt vo vírivej vani s masážnymi tryskami. Hĺbka vody je 0,9 m, po obvode sú anatomicky tvarované sedadlá s tryskami pre vodnú a vzduchovú masáž. Priemerná teplota vo vírivej vani je 36°C.