Cestujte popod majestátne končiare Vysokých Tatier v historických električkách Kométa (z roku 1913) a Trojča (z roku 1969). Tento výnimočný zážitok je ideálny pre každého návštevníka Tatier! Nadšené sú najmä deti. Ale aj tie skôr narodené.

Začnite svoju tatranskú dovolenku už v Poprade a využite tieto krásne historické električky na presun medzi tatranskými strediskami. Pridáte sa k nám, ktorým na ekológii, najmä v našich krásnych Tatrách záleží.

Občianske združenie Tatranské historické električky spája priaznivcov histórie dopravy vo Vysokých Tatrách. Náplňou hlavnej činnosti je záchrana, opravy a prevádzkovanie historických vozidiel zameraných na región Vysokých Tatier. Snahy o záchranu jedinečných technických pamiatok siahajú až do roku 1983. Okrem pravidelných jázd, opráv a údržby vozidiel je to výroba suvenírov či vydávanie publikácií. Členovia klubu v združení vykonávajú dobrovoľnícku prácu. Každý pracuje na tom, k čomu má najbližšie a v čom je šikovný. Ich pozornosť sa okrem pravidelných letných a zimných jázd historickými električkami upriamuje aj na vytvorenie stálej expozície múzea tatranskej dopravy vo Veľkom Slavkove. Držíme palce a ďakujeme za zážitkové jazdy tatranskými historickými električkami.

Električka Trojča premáva

Od 9. 6. do 23. 6. 2024 každú sobotu, nedeľu a štátny sviatok na trase Poprad – Starý Smokovec – Tatranská Lomnica.

Električka Kométa premáva

Od 29. 6. do 1. 9. 2024 každú sobotu, nedeľu a štátny sviatok na trase Poprad – Starý Smokovec – Tatranská Lomnica.

Cestovné lístky na historické električky si môžete zakúpiť

Pridajte sa k nám a zažite nostalgickú jazdu tatranskou prírodou!