Vianoce Poprad

Vianočné obdobie prichádza do mesta Poprad so všetkou svojou čarovnou atmosférou a leskom. Ulice sa začínajú ozývať melódiou vianočných piesní a svetelné dekorácie žiaria na každom rohu. Mesto sa premení na pôsobivý vianočný svet, ktorý priťahuje pohľady obyvateľov i návštevníkov. Vianočná výzdoba v Poprade patrí už každoročne medzi najkrajšie na Slovensku.

V nasledujúcich riadkoch si priblížime, ako sa Poprad pripravuje na sviatočné obdobie a ako vianočná výzdoba pretvára jeho ulice.

Dominantou je trinásťmetrový anjel

Už pätnásť rokov je dominantou vianočnej výzdoby v Poprade trinásťmetrový anjel, ktorý je umiestnený na hlavnom kruhovom objazde. Ten sa už nachádza na mieste, pred týždňom ho tam priviezol vrtuľník. Okrem tejto 850-kilogramovej dekorácie je súčasťou výzdoby aj anjel na kruhovom objazde pri nemocnici. Je však menší, má sedem metrov a je symbolom ochrany pacientov a zamestnancov nemocnice.

Námestie zažiari rozprávkovo

Po anjelovi sa i tento rok sa pokračovalo s inštaláciou na Námestí sv. Egídia. Tu pribudol i nový prvok, svetelný lampáš, ktorý je umiestnený pri fontáne. Fascinujúci bude už tretiu sezónu pohľad na hviezdne nebo na Ulici 1. mája. Centrálnym bodom vianočnej výzdoby stále zostáva impozantný vianočný stromček a veľký adventný veniec okolo fontány na námestí.

Obľúbená je i „selfie“ obálka pri evanjelickom kostole, kde sú krásne rozžiarené i okolité stromy. Nielen pre zamilovaných znovu zažiari srdcová fantázia na stromoch. Svetelná guľa pri kostole láka k fotografovaniu.

Parky sa tiež ligocú

V parku pri kine Tatran budú opäť na stromoch vtáky a veveričky a na zemi jelene a sobíky. Brána pri obchodnom centre i na konci námestia zostala  dôstojným vstupom do vianočného mestečka. Najmä deti sa tešia na rodinku medveďov, ktorá je umiestnená v parku pri fontáne.

Betlehem v plnej kráse

Krásne pospájaný v zlatej a bielej farebnosti je i svetelný betlehem, ktorý opäť zažiari pri budove Okresného súdu, tento rok viac vpravo, bližšie k pošte.

Ozdobené sú aj mestské časti

Vianočnej výzdobe sa tešia aj v mestských častiach. Vo Veľkej sú osadené sane so sobmi, medvede i girlandy, v Strážach dva vianočné stromy a v Spišskej Sobote ľudí potešia selfie krídla, pyramídová guľa a zvonček. V Matejovciach jelenček s vločkami, ďalej vianočný strom a na malom kruhovom objazde medveď.

Pri popradskej Aréne má opäť svoje miesto vláčik a pred zimným štadiónom zase korčule.

Ozdobené sú aj kruhové objazdy v celom meste, okrem veľkých anjelov i malí anjeli, kométa, tri sviece, snehuliaci i nápis Poprad, ktoré zdobia ďalšie menšie kruhové križovatky.

Pozývame na rozsvietenie

Tento rok sa vianočná výzdoba v Poprade slávnostne rozsvieti 5. decembra o 17. hodine na námestí sv. Egídia. Nenechajte si to ujsť!

Bohatý program Popradských Vianoc

Už od začiatku decembra sa môžete tešiť na bohatý kultúrny program v meste pod Tatrami. Odštartuje ho „Putujúci Mikuláš“, ktorý so svojimi pomocníkmi navštívi všetky mestské časti a poteší nielen detičky ale pobaví i dospelých. Krásne budú i vežové koncerty, tento rok 3.,10., 17. a 24. decembra. Vianočný jarmok nás zasa čaká od 13. do 17. decembra. Zažite tú atmosféru a užívajte sviatočný čas plný krás.