Vianoce Kežmarok 2023

Vianočné obdobie prichádza s jeho jedinečnou atmosférou, ktorá osvetľuje srdcia a prináša radosť. V regióne Spiša je jedným z tých miest, kde môžete zažiť túto nezameniteľnú atmosféru – mesto Kežmarok. Počas adventných dní sa toto mesto premení na čarovné Vianočné mestečko, kde sa stretávajú tradície s bohatým kultúrnym programom pre všetky vekové kategórie.

Čaro Vianočného mestečka

Kežmarok, bohatý na históriu a kultúru sa počas adventu, od 5. do 8. decembra 2023 premení na vianočnú rozprávku. Hlavným centrom Vianočného mestečka bude námestie, kde sa nájdete stánky s darčekmi, vianočnou výzdobou a nezameniteľnými tradičnými jedlami. Osvietené uličky a stánky tvoria neodmysliteľnú súčasť tohto krásneho miesta, pričom každý stánok ponúka výber originálnych vianočných darčekov.

Kultúrny program ktorý zahreje

Vianočné mestečko v Kežmarku si zakladá na svojom bohatom kultúrnom dedičstve. Počas adventného obdobia ponúka bohatý kultúrny program, ktorý poteší návštevníkov nielen z regiónu. Koncerty tradičnej vianočnej hudby, divadelné detské predstavenia s vianočnou tematikou a prezentácie ľudových remesiel poskytujú nezabudnuteľný zážitok pre všetky generácie.

Pre tých, čo milujú históriu, sa konajú prehliadky historických pamiatok mesta, ktoré sú v tomto období ešte pôsobivejšie vďaka vianočnej výzdobe. Kostoly a múzeá sú otvorené verejnosti, aby mohli obdivovať bohatú históriu tohto miesta.

Stánky, kde si každý príde na svoje

Nevyhnutnou súčasťou Vianočného mestečka sú stánky s darčekmi a občerstvením, kde môžete objavovať jedinečné výrobky a pochutiny. Tradičné remeslá majú svoje miesto vedľa moderných umeleckých diel, vytvárajúc pestrofarebnú paletu ponuky pre návštevníkov. Drevené hračky, ručne vyrobené šperky aj vôňa domáceho medu a sviečok zo včelieho vosku, to všetko nájdete v originálnych stánkoch s darčekmi.

Občerstvenie ponúkané vo Vianočnom mestečku je skvelým spôsobom, ako sa zahriať v chladných decembrových dňoch. Tradičné jedlá, ako sú lokše, kapustnica a punč, sú neodmysliteľnou súčasťou gastronomickej ponuky. Vôňa grilovaných klobás a hriatej  medoviny láka návštevníkov k oddychu a teplu v príjemnej atmosfére.

Vianočné Mestečko v Kežmarku ponúka výnimočný zážitok pre všetky vekové kategórie. Kombinácia tradičnej atmosféry, kultúrneho programu a stánkov s darčekmi a občerstvením robí z tohto miesta ideálny cieľ pre vianočné rodinné výlety. Čarovná atmosféra Vianočného Mestečka v Kežmarku zanechá nezmazateľný dojem a pridá kúzlo do sŕdc všetkých návštevníkov.