Vianoce Košice

Magický zážitok v historickom meste na východe Slovenska

Vianočné obdobie je vždy plné radosti, tradícií a nezabudnuteľných zážitkov. Ak hľadáte tú správnu dávku vianočnej atmosféry na východe Slovenska, mesto Košice je miestom, kde sa v roku 2023 zhmotnia vaše vianočné sny. Vianočné trhy v Košiciach patria medzi najkrajšie a najtradičnejšie v celom stredoeurópskom regióne.

Vianočné trhy v Košiciach sa už tradične konajú v pešej zóne na Hlavnej ulici, od Immaculaty smerom k OD Urban. Môžete si ich užiť od 1. do 23. decembra 2023 a potom znovu od 26. do 31. decembra 2023 v čase od 10.00 do 22.00 hod.

Na košických vianočných trhoch nájdete bohatý výber tradičných vianočných darčekov, od ručne zdobených ozdôb až po unikátne remeselné výrobky miestnych umeleckých dielní. Klasické slovenské jedlá a sladkosti sa prelínajú s medzinárodnými lahôdkami, čím sa vytvára jedinečný zážitok pre vaše chuťové poháriky.

Kultúra i gastronómia na jednom mieste

Nebudú chýbať obľúbené lahôdky ako Primátorský punč, Anjelská kapustnica, voňavé varené víno, horúca čokoláda a čaje, perníky, langoše, zemiakové placky, klobásy a grilované mäso ale aj špeciality z rýb, napríklad tradičná maďarská rybacia polievka – halászlé či oškvarky z kapra.  

Predvianočný čas spestrí bohatý program plný kolied, divadelných predstavení a koncertov. V Historickej radnici vystúpia Kollárovci, návštevníci trhov budú svedkami tesania ľadových sôch a budú môcť obdivovať drevený vyrezávaný betlehem na pódiu pri Dolnej bráne, spolu s divadelným predstavením biblického príbehu narodenia Ježiša.

Videli ste už najvyšší vianočný stromček?

Tohtoročný vianočný strom na Hlavnej ulici, jeden z najväčších a najkrajšie ozdobených na Slovensku, bude osvecovať 2 000 metrov dlhá svetelná reťaz s takmer 13 000 LED svetielkami. Nebude chýbať ani krásny adventný veniec pri Urbanovej veži a zvone, či ozdobené stromy, ktoré pridajú čaro k vianočnej atmosfére.

Sviatočné osvetlenie a pôsobivé dekorácie zmenia celé mesto na rozprávkový svet, ktorý isto zahreje srdce každého návštevníka.

Iba na skok z Vysokých Tatier

Čo je však ešte lákavejšie, je možnosť spojiť túto vianočnú návštevu s pôvabným horským prostredím Tatier. Pre tých, ktorí sa obávajú, že vzdialenosť môže byť prekážkou, rýchla a pohodlná cesta z Tatier do Košíc je možná po diaľnici.

Takže neváhajte – pripravte sa na vianočnú rozprávku v meste Košice a nezabudnite, že cesta z krásnych Tatier do tohto historického mesta je rýchla, pohodlná a určite stojí za každý prejdený kilometer. Krásny adventný a vianočný čas z Košíc.