Tatranský Bedeker

Kto by nepočul o slávnom talianskom meste Benátky a jeho romantickom kúzle. Ak túžite po nezabudnuteľnom zážitku benátskej noci nenechajte si ujsť nevšedné podujatie plné zábavy, elegancie a romantiky, už v sobotu 22. júla 2023, vo Vysokých Tatrách. Nádherné prostredie a hladina Štrbského plesa sa premenia na čarovné „tatranské Benátky“. Názov podujatia Benátska noc nie je náhodný. Benátsku noc organizovali už v minulých desaťročiach návštevníci a obyvatelia Tatier, ako pohodové podvečerné podujatie spojené s člnkovaním, hudbou a dobrým jedlom. Štrbské pleso vytvorí už po ôsmy krát pravú benátsku atmosféru v jedinečný letný večer od 15. – 21. hodiny.

Tatranský Bedeker

Atmosféru večera budú dotvárať dobové barokové kostýmy, atraktívne zrkadlové sochy a výnimočný hudobný program. Podujatie sa bude odohrávať pri hladine Štrbského plesa, pri prístave člnkov.

Benátsky karneval je svetoznámy festival plný farieb, kreativity a tajomna, ktorý sa koná v Benátkach, talianskom mestskom štáte. Tento ohromujúci karneval je jedným z najstarších a najprestížnejších karnevalov na svete, s bohatou tradíciou, ktorá siaha až do 13. storočia.

Tatranský Bedeker

Benátska noc v Tatrách ponúkne bohatý hudobný a sprievodný program. Na pódiu vystúpia český spevák, skladateľ a textár Martin Chodúr, taliansky spevák Davide Mattioli, český klarinetista, saxofonista, hudobný skladateľ a dirigent Felix Slováček, Tereza Králiková, Duo Vilema a iní. Celým podujatím bude sprevádzať moderátor Štefan Skrúcaný, ktorý sa okrem moderovania predstaví aj na pódiu.

V prístave člnkov vás bude počas podujatia čakať 22 drevených člnkov, na ktorých sa môžete plaviť po hladine Štrbského plesa. Predaj lístkov na člnkovanie bude priamo v prístave. Zažite unikátny zážitok na aký sa nezabúda. Okúzľujúce nočné osvetlenie, pôvabná atmosféra jazera a tatranské štíty vytvoria dokonalú kulisu pre túto jedinečnú udalosť.

Tatranský Bedeker

Spoločne s projektom TATRY ako LIEK v rámci tatranskej Benátskej noci spočítame koľko kilometrov prejdeme okolo hladiny Štrbského plesa. Pridajte sa k nám.

Príďte sa pokochať krásou Benátskych masiek a ponoriť sa do tajomného sveta Benátskeho karnevalu. Benátska noc na Štrbskom plese je skvelou príležitosťou stretnúť sa s priateľmi a prežiť príjemné chvíle. Tešíme sa na vás a na spoločnú zábavu na Štrbskom plese!

Viva Venezia! Viva il carnevale!