Pridajte sa aj vy k nadšencom ľadovej krásy. Do kalendára si poznačte termín 27. – 28. 1. 2024 a podujatie TATRY ICE MASTER. Miestom konania bude už tradične vysokotatranský Hrebienok. Vidíme sa už na jubilejnom 10. ročníku!

Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch.

Šikovní sochári a umelci budú pracovať s ľadovými kvádrami v dvoch témach. V sobotu je témou „LÁSKA, MIER A POROZUMENIE“ a v nedeľu „SVET POD VODOU“. Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizajn, krása a prepracovanosť jednotlivých sôch. Odporúčame, je to zážitok na aký sa nezabúda!

Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytvárať popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového dómu. Sochy umiestnené v kupole – „Galéria ľadových majstrov budú v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny 2024. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým ich počasie neroztopí. 

Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program. Tešiť sa môžete na vystúpenie Pavla Hammela a Katky Koščovej ako aj na tanečné vystúpenia i svetelnú show. Počas dňa na vás budú čakať rôzne hry a súťaže o zaujímavé ceny.

Nechajte sa zlákať krásnym podujatím a pridajte sa na zimný ľadový festival Tatry Ice Master 2024. Očakáva nás jedinečná zimná nádhera v srdci tých najúchvatnejších hôr.