Vianočný čas je obdobím, kedy sa rodiny spájajú, šíri sa láska, pokoj a oslavujú sa tradičné hodnoty. V srdci Európy, v krásnych Vysokých Tatrách, sa Vianoce nesú v duchu hôr, s tradíciami a pôvabom, ktoré sú pre ne typické. Pre milovníkov našich veľhôr je to obzvlášť magické obdobie, keď sa môžu ponoriť do atmosféry vianočného čarovného sveta s panoramatickým výhľadom na hory a do ticha.

Perinbaba v Tatrách čaruje a čaruje

Tohtoročné vianočné sviatky i štedrý deň bude bohatý nielen na zážitky, darčeky, ale i na plnú náruč snehovej nádielky. Tatry sa odeli do bielej perinky a sneží ďalej. Presne tak, ako sme si to želali.  

Tradičné Vianoce v Tatrách

V Tatrách, rovnako ako v iných častiach Slovenska, majú Vianoce svoje jedinečné tradície. Domáci zachovávajú tradičné zvyky, ktoré odrážajú krásu a pôvodný duch týchto krásnych sviatkov v regióne.

Sviatočné dobroty pre celú rodinu

Vianočné jedlá v Tatrách sú ukážkou slovanských tradícií. Horskými osadami sa nesie vôňa tradičných slovenských špecialít, ako sú kapustnica, opekance či ryby. Na sviatočných stoloch nechýbajú domáce oplátky, jabĺčka, orechy i biely koláč, typický najmä pre východ Slovenska. Ba i med máme náš, pravý tatranský, od včelárky z osady Tatranské Matliare. Na prípitok výborne poslúži borovička s horcom.   

Vianočná pohoda v horských osadách

V chladnom horskom vzduchu sa chalupy i príbytky zapĺňajú teplom a rodinnou atmosférou. Dni sú naplnené tradičnými hrami, pesničkami a príbehmi. Vianočné večery pri krbe s výhľadom na vrcholky Tatier a hviezdnaté nebo sú nezabudnuteľné.

Želanie pre milovníkov Tatier

Pre všetkých, ktorí majú Vysoké Tatry radi viac než čokoľvek iné, nech sú tieto Vianoce plné radosti a pohody. Nech vám hory prinášajú mier a krásne vianočné zážitky. Nech výhľady na biele štíty Tatier osvetľujú vaše srdce a nech sa vo vašich domovoch šíri teplo lásky a porozumenia.

Šťastné a radostné Vianoce v kruhu rodiny všetkým milovníkom Vysokých Tatier praje

Tím TATRANSKÝ BEDEKER

Zimné Tatry