Tatranský Ľadový Dóm Vysoké Tatry

Tatranský ľadový dóm, ikonický symbol krásnej zimy vo Vysokých Tatrách, na Hrebienku, nie je len miestom zážitkov z ľadovej krásy. Tento impozantný priestor bude v sezóne 2023/2024 hostiť sériu koncertov, ktoré prinesú kúzlo hudby do srdca tatranských hôr.

Od nádherných tónov klasickej hudby až po pútavé tóny moderných žánrov, Tatranský ľadový dóm otvorí svoje dvere pre inšpiratívnych hudobníkov, spevákov, či hudobné telesá. Pod krídlami ľadového Westminsterského opátstva, obklopený magickým prostredím Tatier, tieto unikátne hudobné zážitky sľubujú byť niečím nezabudnuteľným.

Rozmanité hudobné štýly

Koncerty v Tatranskom ľadovom dóme budú zahŕňať široké spektrum hudobných štýlov. Od jazzu, cez swing, klasiku, pop až po ľudovú hudbu či operné árie. Organizátori sľubujú, že každý návštevník nájde niečo, čo osloví jeho hudobné srdce.

Vynikajúci akustický zážitok

Prečo práve Ľadový dóm? Vynikajúci akustický zážitok je dôvodom, prečo organizátori zvolili ľadový chrám za miesto pre hudobné podujatia. Vzhľadom na jeho architektúru a materiál z ktorého je zhotovený, ľadový dóm ponúka úžasnú zvukovú kulisu, ktorá pridáva jedinečnosť každému koncertu.

Hviezdy na oblohe i na pódiu

Okrem hudby bude v Tatranskom ľadovom dóme atmosféra ešte kúzelnejšia vďaka nádhernému pohľadu na hviezdy a nočnú oblohu. Užite si po koncerte pohľad na hviezdnaté nebo a umocnite tak umelecký zážitok spojený s prírodou.

Praktické informácie

Ak sa už tešíte na hudobné zážitky, zvoľte si umelca a termín a prijmite pozvanie. Koncerty sa konajú vo vybraných dátumoch, vždy o 15. hodine. Vstup je voľný. Odporúčame teplé oblečenie, v ľadovom dóme sa teplota pohybuje od -2 do -15 st. Celsia.

Tatranský ľadový dóm sa i v tejto sezóne stane centrom hudobného diania. Milovníci prírody a hudby, sa stretnú aby spoločne zakúsili jedinečné spojenie medzi ľadom, horami a melódiami. Nechajte sa uniesť týmto zimným hudobným dobrodružstvom v srdci krásnej prírody Tatier.

Ľadový Dóm Vysoké Tatry

Koncerty v Tatranskom ľadovom dóme

čas vždy o 15:00

26.11.2023, Šafolka
Cieľom mládežníckej speváckej skupiny je oživovať, rozvíjať a uchovávať tradičnú ľudovú kultúru. Repertoár speváckej skupiny pozostáva z tradičného piesňového materiálu obce Smižany, ale aj z okolitých obcí na Spiši, no radi spievajú aj piesne zo Šariša a Zemplína, či iných regiónov Slovenska.

3.12.2023, Tereza Králiková
Muzikálová a šansónová speváčka, pôsobí ako pedagogička na Janáčkovej akadémii múzických umění v Brne a na Konzervatóriu v Banskej Bystrici. Pôsobí ako speváčka v rôznych žánrovo odlišných hudobných telesách.

10.12.2023, Barbora Piešová
Slovenská speváčka a skladateľka. Je víťazkou šiestej série televíznej speváckej súťaže Super Star. V roku 2020 získala ocenenie Ruka hore Awards ako Objav roka a Ženský interpret roka.

17.12.2023, Swingers!
Swingers! je hudobný kolektív mladých ľudí z Košíc. Ich repertoár je špecifický prepracovanými piesňami známych slovenských, ale aj zahraničných autorov do rôznych žánrov, ako napríklad jazz a swing.

30.12.2023, Sony & Lucy
Je dievčenské duo tvorené speváčkami Soňou Červeňákovou a Luciou Slobodovou, ktoré svoj dvojhlasný spev dopĺňajú hrou na akustických gitarách, na ktorých hrajú vlastné piesne, ale aj prerábky rôznych známych skladieb.

6.1.2024, Zbor sv. Cecílie z Košíc
Zbor vznikol z nadšenia 10 mladých amatérskych spevákov a začal príležitostne účinkovať pri bohoslužbách v Dóme sv. Alžbety v Košiciach. Získal niekoľko medzinárodných ocenení na prestížnej súťaži chrámových zborov v rámci Festivalu de Picardie. Rada pre vedu, vzdelávanie a kultúru pri KBS udelila zboru cenu „Fra Angelica“ za mimoriadny prínos v oblasti kresťanskej hudby.

18.2.2024, Duo CriSmi
Mladá talentovaná súrodenecká dvojica Michal a Kristína. Pochádzajú z hudobnej rodiny. Kristína je charakteristická svojou krásnou a zamatovou farbou hlasu a Michal vyniká zručnosťou na gitare a preto tvoria dokonalý pár.

25.2.2024, Radka Križanová
V minulosti súťažila v prvom ročníku Hlas Česko Slovenska, kde sa dostala do semifinále a spievala v tíme Michala Davida. V súčasnosti je speváčkou kapely Stay Tuned, v menších projektoch spolupracuje s gitaristom Romanom Mečiarom či klaviristom Zdenkom Huszárikom. Takisto je speváčkou ABBA Show, s ktorou ju môžete vidieť vystupovať aj v rámci projektu ABBA Symphonic Show.

3.3.2024, Teri Čikoš
Terézia Čikošová, umeleckým menom Teri Čikoš je slovenská speváčka, herečka, moderátorka, skladateľka a pedagogička. Jej skladby sa pravidelne umiestňujú na najvyšších priečkach skladieb hraných na Slovensku. Spolu so skupinou IMT SMILE naspievala skladbu “Anymore” k filmu Evity Urbaníkovej.

10.3.2024, Martin Babjak
Od roku 1989 bol ozdobou ansámblu Opery SND. Víťazstvo v prestížnej Pavarottiho súťaži ho rýchlo katapultovalo medzi domácu opernú elitu. Obstál v medzinárodnej konkurencii a naštudoval všetky významné úlohy barytónového repertoáru.  

31.3.2024, Detský spevácky zbor BRIOSO 
Detský spevácky zbor BRIOSO začal písať svoju históriu v septembri 2021 na Súkromnej základnej umeleckej škole BRIOSO v Žiline. Počas svojho krátkeho pôsobenia natočil dva videoklipy – „Skye Boat Song“ a „Krásne a veselé“ s Tomášom Bezdedom. Tento rok bol zbor mimoriadne úspešný na Medzinárodnom súťažnom festivale Akademická Banská Bystrica, kde získal zlaté pásmo v kategórii stredoškolských zborov a cenu rektora. Zatiaľ najväčším úspechom DSZ Brioso je zisk zlatého pásma v kategórii A2 detských zborov do 16 rokov na Medzinárodnom festivale speváckych zborov v Olomouci.

Tatranský Ľadový Dóm Vysoké Tatry